so 20 dub, 2024 -

středa, 07 prosinec 2022 17:53

Adventní výlet třeťáků za tradicemi

V pondělí 5. 12. uvítali třeťáci ve svých třídách Mikuláše, čerta i anděla a vyslechli si své hříchy i dobré skutky. Celí rozechvělí se pak vydali na další putování za atmosférou adventu. Na Hrádku u Nechanic je čekala prohlídka zámku s vánočně vyzdobenými komnatami a staročeskými stromečky. Díky ochotným průvodcům se děti dozvěděly o původu známých i zapomenutých vánočních tradic, prohlédly si ručně vyrobené tradiční ozdoby na stromečku i ručně vyřezávaný dřevěný betlém. Den se vydařil nad očekávání, jsme zase o krok blíže Vánocům.

Mgr. Benešová, Mgr. Zimová