po 07 říj, 2024 07:00 - 08:00 - dvůr Karlovky
pá 18 říj, 2024 07:00 - 08:00 - dvůr Karlovky

úterý, 06 červen 2023 17:00

Školní výlet třídy 7. B do Hradce Králové

Ve dnech 31. 5. - 2. 6. podnikla naše třída výlet do Kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové. Pro změnu jsme nejeli s jinou třídou z naší školy, ale pojali jsme náš výlet jako meziškolní družbu - společnost nám dělali tentokráte žáci 7. C ze ZŠ Týniště nad Orlicí. Těšili jsme se na bydlení ve stanech TRAMP. Ty nám nabídly postele s polštářem a peřinou, lednici i šatní skříň, ale pořád to byly stany, takže jsme si připadali jako správní táborníci.

Posilněni vynikajícím obědem z místní restaurace jsme se vydali příjemnou procházkou do nedalekého parku Na větvi. Na větvi jsme skutečně byli – a to z adrenalinového zážitku, který nás tam čekal. V korunách stromů jsme prolézali, skákali a klouzali se až do úplného vyčerpání.

Po večeři nás čekalo ještě překvapení – své umění nám předvedlo šermířské duo VíMa. Mladí šermíři vystupují pravidelně v Čechách i zahraničí, pracují jako kaskadéři na filmových projektech a ve svém nabitém programu si našli čas i na nás. A dokonce došlo i na souboj o dámu z našich řad. Vítek a Matěj jsou navíc našim žákům věkově blízko, Vítkovi, mladšímu z bratrů, je 14 let, a tak bylo setkání o to zajímavější a inspirativnější.

Druhý den odstartovala rozcvička a následná snídaně formou švédských stolů, ve které jednoznačně vítězily palačinky. Poté přišlo „volné dopoledne“, během kterého rozhodně nikdo nelenošil – hrál se fotbal, střílelo se z luku, házelo se nefalšovaným lasem, plavalo se v rybníce.

Aby výlet rozvíjel i naši intelektuální stránku, odpoledne jsme zasvětili návštěvě Galerie moderního umění v Hradci Králové. Pro naprostou většinu z nás to byla vůbec první návštěva podobné instituce, tak jsme si udělali představu o tom, jak taková galerie funguje a co v ní nalezneme. Sami jsme si vyzkoušeli tvořit a mnohá z našich děl by se jistě mohla stát součástí výstavy. Když jsme u novinek – jistě se hodí zmínit také to, že pro řadu z nás bylo novou zkušeností i cestování MHD. Pro nás, učitele, bylo radostí sledovat žáky, kteří umí respektovat tamní etiketu. Své místo ochotně uvolňovali všem, kdo potřebovali a nikoho nerušili. Obecně nelze v tomto článku nezmínit vzorné chování obou tříd po celou dobu výletu, které mu dodalo o to pohodovější a příjemnější atmosféru. Máme zkrátka šikovné a vychované děti.

Naši akci jsme nemohli zakončit lépe než tradičním táborákem. Za zvuků kytary jsme si opekli buřty i marshmallow. Nejlepší na tom všem byla prodloužená večerka a šance si pořádně popovídat s novými přáteli z Týniště. Moc jsme se nasmáli a došli jsme k závěru, že by bylo fajn něco zase společně podniknout. Odvezli jsme si další várku společných zážitků, které nám už nikdo nevezme.

Mgr. A. Musílková a Mgr. P. Musílek

Galerie Obrázků