so 20 dub, 2024 -

středa, 14 prosinec 2022 17:21

Dějepisná olympiáda

Dne 7. 12. se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády na téma „Rozdělený svět a Československo v něm – 1945-1992“. Upřímně řečeno jsme se my, učitelé dějepisu, pozastavili nad volbou tématu, byť bezpochyby nesmírně zajímavého a především důležitého, pro tuto olympiádu a obávali jsme se, aby si žáci s tématem, které dosud probírali snad jen v hodinách vlastivědy, poradili. Naše obavy byly zbytečné! S konzultacemi, vlastní individuální přípravou a především zápalem a nadšením lze dosáhnout vskutku ohromných výsledků. S takřka stoprocentní úspěšností vyrukovali pánové T. Pšenička, F. Vaněček a J. Plch, kteří nás k naší radosti budou reprezentovat v rámci dalšího kola - kola okresního.

Rádi bychom ovšem poděkovali i všem ostatním, celkem dvanácti účastníkům olympiády, kteří jim tzv. „dýchali na záda“, rozhodovaly opravdu jednotky bodů. Jak jsme již naznačili, není však ani zdaleka vyhráno, další tvrdý zápas svedou naši šampióni 16. 1. v okresním kole v Hradci Králové – držte nám, prosíme, pěsti!

Mgr. Klozová, Mgr. Musílek