rychly baner bakalari final green light

                                                  rychly baner jidelna final green light

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

                                                      rychly baner kontakty final green light

                                                      rychly baner rozvrhy final green light

Virtuální prohlídka

 

zskarlovkanb

úterý, 23 duben 2024 18:40

Den knihy

Dne 23. dubna jsme se na druhém stupni prostřednictvím projektového dne připojili k oslavám Mezinárodního dne knihy. Spojovacím prvkem všech aktivit, z nichž si děti mohly vybírat dle svého zájmu, byla samozřejmě kniha. Paleta nabízených dílen byla velmi pestrá, děti si mohly vytvořit audioknihu, fotoknihu či si vyzkoušet vlastní zručnost a vyrobit si knihu klasickou, leporelo, komiks nebo lapbook.

Dále se mohly věnovat četbě v literární kavárně, navštívit cizokrajné oblasti prostřednictvím cestopisu, proniknout do starých písařských dílen nebo naopak využít nejnovějších poznatků umělé inteligence jako moderního tvůrce. Žáci se mohli tento den stát i autory učebnice matematiky, proměnit se v herce a ztvárnit slavný příběh Romea a Julie, nadchnout ostatní svým výtvarným pojetím básně, porovnat knihu a její filmové zpracování či si odpočinout na biblioterapii.

Cílem projektu bylo žákům ukázat, že i v 21. století mají knihy stále co nabídnout. Pevně věřím, že se nám společně podařilo zažehnout alespoň pár nových čtenářských plamínků.

Mgr. Lucie Kubincová

Galerie Obrázků