rychly baner bakalari final green light

                                                  rychly baner jidelna final green light

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

                                                      rychly baner kontakty final green light

                                                      rychly baner rozvrhy final green light

Virtuální prohlídka

 

zskarlovkanb

pátek, 14 březen 2014 14:26

Úspěch Karlovky v soutěži Faradayův pohár

V pátek 14. března proběhl další ročník soutěže Faradayův pohár pro žáky 2. stupně základních škol zaměřený na fyzikální a chemické experimenty. Vítězným družstvem se stalo družstvo deváťáků ze ZŠ Štefcova z Hradce Králové - Dominik Manák a Filip Jiránek, stříbrná medaile putovala do Chlumce nad Cidlinou a radost z ní měli Adam Jelínek a Martin Holman. Bronzovou příčku obsadili Michal Hýsek a Gabriela Leszczuková ze ZŠ Karla IV, kteří si domů odnesli chytrou hračku - speciální fólii, která umožňuje vidět siločáry magnetického pole. Na vítěznou dvojici ztratili pouhé dva body!

Velkou radost máme ovšem i z dalších umístění. Čtvrté místo obsadili Daniel Finěk a Jiří Špás z 8.C, kteří již výborně uspěli v matematické části soutěže, v prosinci minulého roku obsadili 1. místo. Páta příčka patřila rověž žákům naší školy, obsadili ji Václav Litera a Pavel Šolín z 8.B, kteří také pěkně navázali na umístění v matematické části soutěže. Jejich výsledků si ceníme zejména proto, že svými výkony předčili nejen své vrstevníky, ale havně žáky o rok straší, kteří mají mnohem hlubší znalosi z chemie. Ve velké konkurenci se ovšem neztratili ani další žáci (výsledková listina je v příloze).

Ráda bych tímto poděkovala všem žákům za reprezentaci školy.

Petra Klapková Dymešová