rychly baner bakalari final green light

                                                  rychly baner jidelna final green light

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

                                                      rychly baner kontakty final green light

                                                      rychly baner rozvrhy final green light

Virtuální prohlídka

 

zskarlovkanb

pondělí, 12 srpen 2013 19:20

Prodejní výstava „Zahrada Josefa Verfla“ Na Karlovce.

O vavřinecké pouti se na Karlovce konala prodejní výstava ve jménu bývalého ředitele školy a zakladatele výstavy Mgr. Josefa Verfla. Také letos se výbor Sdružení rodičů pod vedením předsedy Libora Žáka sešel s hlavní organizátorkou výstavy paní Andreou Kmínkovou již na jaře k důkladné přípravě.

Byli kontaktováni vystavovatelé, připraven program výstavy, schéma umístění vystavovatelů ve třídách a v neposlední řadě také rozpis pořadatelských služeb. Počasí se za dobrou přípravu pořadatelům odměnilo a po oba dny bylo krásně.

Co se vystavovalo? Tradičně květiny, řemeslné výrobky, řemeslníci tu vystavovali a předváděli svá řemesla. Naprázdno nevyšli ani kaktusáři, filatelisté se zajímavými aršíky letošních novinek a některými raritami například s dopisnicí známého krtka ve vesmíru. Byli zde i prodejci svíček, přírodní kosmetiky patchworku, všem chutnala vynikající Frolíkova káva, zajímavá byla i výstavka o bydžovském Sokolu a uvedl se i nový bydžovský výrobce klíčů a zabezpečení bytů p. Charvát. Mnozí si odnesli krásné květiny, ale i rybičky do svých akvárií nebo nějakou drobnost do domácnosti či hračku.

V rámci výstavy bylo také plně přístupné „Přírodovědné centrum“ školy, kde po celé dva dny informoval návštěvníky o našich terarijních zvířátkách Mgr. Jaromír Kubelka.

Školní dvůr byl prodejci zaplněn především v neděli, kdy nám nekolidoval Kohoutovský jarmark. Po oba dny se na dvoře dalo v klidu posedět, pojíst grilovanou kýtu a svlažit hrdlo. A nejen to. V sobotu se na dvoře konalo vystoupení dřevořezbářů pana Kučery a Kužela s motorovými pilami. Jejich výrobky udivily všechny zájemce a budou ozdobou školního přírodovědného centra.

Nedělním kulturním programem výstavy bylo vystoupení novobydžovské folkové skupiny Kantoři pod vedením kapelníka Jana Filipa. Plný dvůr si s chutí poslechl písně z jejich tvorby i lidové písně různých evropských národů a koncert byl příjemnou novinkou naší výstavy.

Výstavu navštívilo cca 2700 návštěvníků dospělých i dětí. Výtěžek ze vstupného rozdělí výbor Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ na podporu sportovních, kulturních a vzdělávacích aktivit žáků školy.

Tímto také děkuji všem organizátorům z výboru SRPŠ, zúčastněným učitelům školy a paní Kmínkové za pomoc při organizaci této krásné akce.

Mgr. Ladislav Vlachý