rychly baner bakalari final green light

                                                  rychly baner jidelna final green light

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

                                                      rychly baner kontakty final green light

                                                      rychly baner rozvrhy final green light

Virtuální prohlídka

 

zskarlovkanb

úterý, 25 duben 2023 18:09

Den Země

V pátek 21. dubna, kdy jsme na Karlovce slavili Den Země, se k nám přidala sama paní Příroda, která vybrala jeden ze svých nejkrásnějších dubnových dní a poslala nám spoustu hřejivých slunečních paprsků. Žáci šestých ročníků změřili své síly z oblasti přírody a sportu na naučné stezce, setkali se s ornitologem a sokolníkem, nechybělo samozřejmě ani tradiční opékání špekáčků. Žáci 8. B a 9. A, kteří se účastnili také aktivit na naší naučné stezce, byli tentokráte v roli organizátorů, za což jim patří velké poděkování, protože vše bylo připraveno na výbornou. Naši sedmáci slavili Den Země mezi zvířaty v Zoologické zahradě hlavního města Prahy, kde pro ně kromě samotné prohlídky byl připraven i odborný naučný program.

Žáci 8. A a 8. C se podívali do záchranné stanice v Jaroměři, kde se starají o handicapované živočichy. Zde si studenti vyslechli smutné osudy zachráněných ptáků, savců, lesní zvěře, naštěstí měly tyto příběhy ve většině případů šťastný konec.

Deváťáci se vydali do Národního muzea v Praze, kde zhlédli nejen expozici nazvanou Zázraky evoluce, ale měli čas se pověnovat i dalším oblastem nově zrekonstruovaného muzea, jehož návštěva rozhodně stála zato.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci této tradiční eko akce, jmenovitě panu učiteli Valentovi za krásné fotografie: https://fotovalenta.rajce.idnes.cz/Den_Zeme_20_04_2023

za kolektiv Karlovky Mgr. Kubincová

Galerie Obrázků